EVA 2

10. června 2007 v 2:36 | NASA, překlad Jana Šimková |  Atlantis STS 117 - Manuál v češtině
Ještě před druhou procházkou začne posádka raketoplánu i stanice stahovat solární panel P6. Budou postupovat po jednotlivých blocích a postupně je přenesou do skladovacích boxů. Takto budou pokračovat dokud nebude roztaženo jen 19 z 31,5 bloků (tím vznikne prostor pro rotaci SARJ) a dokud nebude posádka nucena přejít k přípravám na procházku.
Pokud se solární panely zkroutí nebo se složí nesprávně, jak tomu bylo u STS-116, Steven Swanson a Patrick Forrester, připravení ve vzduchotěsné komoře, budou inhed schopni vše vyrovnat. Použijí stejné pracovní nářadí obalené izolační páskou i stejnou techniku jako u STS-116.
Pozemní kontrolní tým může také zkusit ovládat "zaseknuté" vedení v průvodkách panelů, než se začnou pod vedení BGA otáčet v jednom nebo druhém směru.
Po krátkém čase stráveném, v případě nutnosti, úpravou panelů se astronauti vrátí k uvolňování připevňovacích západek/zámků a odstraňování zábran SARJ pro umožnění jeho aktivace.
Prvním úkolem bude rozmístit podpěrné vzpěry SARJ. Tyto vzpěry jsou na S3 vnitřní straně SARJ a zabezpečují stabilní spojení SARJ. Steven Swanson a Patrick Forrester umístí každý dvě vzpěry. Forrester poté dokončí instalaci DLA, již začal Reilly na první procházce. Pak se přidá ke Stevenovi a společně budou po zbytek procházky odstraňovat západky a zábrany SARJ.
Odstranění zábran dělalo misi STS-115 potíže při instalaci P3/P4 nosného segmentu. Proto budou mít astronauti STS-117 speciální nářadí zvané násobič kroutivé síly, který jim práci usnadní.
Pokud čas dovolí, jsou tu ještě další úkoly pro Stevena Swansona a Patricka Forrestera zahrnující vyklizení dráhy pro mobilní transportér na vrcholu nového nosníku odklizením nebo přemístěním nejrůznějšího hardwaru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama